rinmotokaa
rinmotokaa rinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.75 for 5lbs of food for your puppy. How much is it for 1lb

Relax

Respuesta :

alexsandravilla0011
alexsandravilla0011 alexsandravilla0011
  • 26-03-2021
75 cents is for 1lb


I got that answer because I divided 3.75 and 5 and the I got 75 cents
Answer Link

Otras preguntas

7. Chetan mentions that he has never liked cold cereal. His mother remembers his being fed cold cereal when hospitalized as a boy and then getting sick to his s
33. Cain killed his brother Abel, because (a). he was not his brother's keeper (b). Abel was the favourite of his father (c). God accepted the sacrifice of Abel
Find the equation of the curve that passes through the point (3,8) if its slope is given by dy/dx = 2x-8
Math help pleaseeeeeeee
Answer the question the file attached
Please I need a review with220-260 words. It should have the specific structure as in the attachment. I would like to be written WITHOUT THE HELP OF AI OR INTER
How can you add and remove categories from previously created chart?
To Customer Service Department Employees:
Recopier et compléter par les signes + ou - . 8/9 ... -2/3=2/9
During the current year, the City of Plattsburgh recorded the following transactions related to its property taxes: Levied property taxes of $6,550,000, of whic