aniyagarrett4894 aniyagarrett4894
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 10 pineapples cost 20$ whats the cost for 1

Relax

Respuesta :

jeremiahbedford
jeremiahbedford jeremiahbedford
  • 26-03-2021

Answer:

2$ per because 10 divided by 20 equals 2

Step-by-step explanation:

Answer Link
blessediamjbg blessediamjbg
  • 26-03-2021
2
Because just because so please trust me on this Mannnnn if you get it wrong I’m sorry mannnn but you won’t I know you won’t mannnn go for it
Answer Link

Otras preguntas

The 10th power of 8 as an exponent
Solve for x. Show your work.
In which form do many minerals occur naturally on the earth’s surface?
An acre of land measures 64 meters by 64 m what is the area of an acre Of land and square meters
*Complete the following sentence in present-tense form of the verbs in parentheses.* Mi hermano pequeno _______ (jugar) con el perro todos los dias, pero mi her
public interest group in a sentence
Which is a good source of fiber? A.la carne sin grasa B.los mariscos C.el arroz integral D.el pollo
A triangle has sides of length 15.463 centimeters, 11.34 centimeters, and 20.875 centimeters. What is the perimeter of the triangle
What threats did Europeans face after the fall of the Roman Empire
Is grass abiotic or biotic