drevonevansboy
drevonevansboy drevonevansboy
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Write the unit rate per video game. $78 for 4 video games. $ for video game. 100 points question better not be wrong or else

Relax

Respuesta :

aliviam20
aliviam20 aliviam20
  • 25-03-2021

Answer:

78:4

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what's the answer to v+9/3=8
There are 48 students in a school play. The ratio of boys to girls is 5:7. How many boys are in the school play? Explain how you found your answer
What are some examples of the word rueful in a sentence?
the volume of a cylinder is 75 pie cubic inches. yhe cylinder gas a hight of 3 inches. what is the radius of thr base of the cylinder
How does water enter and exit the leaves
summary of the tell tale heart.
How do you graph the line 2x+5y=20
Factoring 3xsquared + 14x +20
What is most responsible for the uneven heating of the air in the atmosphere?
What does work depend on in scientific terms?