Taylorlibby328 Taylorlibby328
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

Question Progress
Homework Progress
Toilet rolls come in packs of 4 and 9.
The 4-pack is priced at £2.04.
The 9-pack is priced at £4.68.
By calculating the price per roll, determine which pack is better value.
Show your working.​

Relax

Respuesta :

dhall2211 dhall2211
  • 25-03-2021

Answer:1111

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A pure bred red-flowering plant and a pure bred white-flowering plant cross. The offspring produce pink flowers. What pattern of inheritance is this? a. comple
material composed of two or more elements or compounds that are physically mixed together but not chemically combined whats the answer please?
please help What is NATO?
Which of these is a nonrenewable resource? a. water b. sunlight c. metals d. trees
innovations for the printer? with date
What are the two major divisions of Islam?
What are all the factor strings of 840?
Which of the following is a noninfectious disease? a. AIDS b. diabetes c. influenza d. polio
How do you write 20,484,163 in expanded form?
If on the first of January a savings account has a balance of $3,200, what amount will be in this account after 3 years if the bank gives 6% per year interest c