nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Relax

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Which flour is best for making shortcrust pastry?
word Definition word benefit
Pacific South American religion is often a mixture of: A. Islam and Spanish folk religion. O B. Catholicism and indigenous beliefs. O C. Christianity and Judais
Find the sum of the arithmetic sequence. 15,17,19,21,...,33
Kelly flies a distance of 2,100 miles. The trip takes 4 hours. A. What is the airplane's unit rate of speed in miles per hour? B.At this rate of speed, how many
Calculate the molarity of a solution prepared by dissolving 3.80 grams of AgNO3 in enough water to make 3.50 liters of solution. (If possible show process)
what is 700 divided by the ratio of 5/3/2​
Which of the following are products of cellular respiration? Question 8 options: sugar and carbon dioxide sugar and oxygen adenosine diphosphate and oxygen aden
How many atoms are in 34 g of Cu?
pls answer quick rjwejriwejriwekr