ojbuv ojbuv
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 3-pack of juice boxes costs $0.75. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

zfranks05
zfranks05 zfranks05
  • 24-03-2021

Answer:

unit price is $0.25. one juice box costs $0.25

Answer Link

Otras preguntas

The following 3-D object is composed of identical cubes. The volume of the 3-D object is 56cm cubed. The surface area of the 3-D object is a) 30cm squaredb) 60c
What was good abt technology in 1930
Solve this.. ➕+ ➕ + ➕+ ➕=30 Fill the boxes using (1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15) U can also repeat the numbers..
An object that is farther from a converging lens than its focal point always has an image that is _____.invertedvirtualthe same in sizesmaller in size
The following 3-D object is composed of identical cubes. The volume of the 3-D object is 56cm cubed. The surface area of the 3-D object is a) 30cm squaredb) 60c
What is the correct answer for 20 + 20 × 0 + 1 = ?
what is 3xY=4w solve for y in formula transformation
what 3 numbers multiply to get 63?
What is the correct answer for 20 + 20 × 0 + 1 = ?
A 430 g football is lying on the ground, then is kicked and is moving at 25 m/s. If the duration of the impact was 0.0010 s, what was the average force on the b