amaraingram7 amaraingram7
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

micheal brought 12 used books at th book sale. he paid $42.60 for the books. if each book cost the same price, how much did one book cost

Relax

Respuesta :

pinkslimer1708
pinkslimer1708 pinkslimer1708
  • 23-03-2021

Answer:

Each book cost $3.55

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help me fast!!!
What is GDP per capita? A. the average amount of money in people’s bank accounts B. a country’s gross domestic product divided by its population C. the percenta
Identify the radicand in the radical below
How do you multiply polynomials
What is conditioned stimulus?
SOMEONE HELP !!!!! PLEASEEEEEEEEEE!!!¡¡¡!¡!¡
When Jesus healed the paralyzed man what did he demonstrate he had power over
An archaeologist is categorizing the artifacts he has discovered. Two-thirds of the artifacts are shards of pottery. One-eighth of the artifacts are tools. The
what ruler allowed the jewishh people to return to Jerusalem
What body of water did the Romans and Carthaginians share? Atlantic Ocean Ionian Sea Adriatic Sea Mediterranean Sea