murillojocelyn99 murillojocelyn99
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can you help me on question six

Can you help me on question six class=
Relax

Respuesta :

mandoojoon
mandoojoon mandoojoon
  • 22-03-2021

Answer:

B

promise it's B trust me

Answer Link
Nameer6j Nameer6j
  • 22-03-2021
90% X x = 36
90x / 100 = 36
x = 40
Answer Link

Otras preguntas

rate as a unit rate $8 for 2 pounds of rice
how could two objects have the same temperature but different thermal energy?
one bus leaves a stop every 9 minutes.A second bus leaves the stop every 15 minutes.If they both leave at 1:25 p.m,at what time will they next leave together?
It takes paul m minutes to mow the entire lawn.After he works k minutes,what part of the lawn is still unmowed? please i want a clear explanation..Thank You.
How many proper nouns are in this sentence: grandma said she will take our family to a play or a musical
Lisa is painting a fence that is 26 feet long and 7 feet tall. A gallon of paint will cover 350 square feet. Write and solve a proportion to determine how many
what are the partial products of 434 × 310 to find the product
true /false Strength training makes ligaments, tendons, and cartilage stronger.
rate as a unit rate $8 for 2 pounds of rice
A pineapple costs $5.04. Together one banana and one pineapple cost the same as 13 bananas. What dose one banana cost? Please work.