dayahneec
dayahneec dayahneec
  • 26-02-2021
  • Engineering
contestada

Matthew bought 13 used video games that were on sale at a store. He paid $84.37 for the games. If each video game cost the same price, how much did 1 video game cost

Relax

Respuesta :

ke8yxjpjd6
ke8yxjpjd6 ke8yxjpjd6
  • 26-02-2021
$6.49. hoped this helped:)
Answer Link
pleasehelpme57 pleasehelpme57
  • 27-02-2021
$6.49 is the answer for the problem
Answer Link

Otras preguntas

May you please help me with this? It's easy, I'm just stupid 12/3+3+4-24/3*8
care sunt tipurile de clima din europa
What do you call (0,0)?
Eleni ordered a lunch that costs $11.50. how much money should she leave in all if she wants to give the waiter a 15% tip?
what is the slope of x 2y=-8
In the story, “The Most Dangerous Game,” the hunt encompasses which two types of external conflict?
I need help for solving 4.8(x+4)=2.16
6 divided by blank equals 9.3
ty bought 420 pen for the school if there are 10 pen in the box how many box did he buy
The Florida Everglades welcomes about 2 times 10 to the 3 power visitors per day . Based on this about how many visitors come to Everglades per week