uuuuuuuo uuuuuuuo
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP I HAVE 3 MINUTES TO TURN THISS IN HELPPPP!!!!! You bought 10 Frisbees for $11.90. What was the cost per Frisbee?

Relax

Respuesta :

annieflvs
annieflvs annieflvs
  • 25-02-2021

Answer:

each frisbee costs $1.19

Answer Link
ssdandreasd
ssdandreasd ssdandreasd
  • 25-02-2021

Answer:

It should be $1.19 I hope this helps

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are some facts about the Cauliflour Jellyfish,
Which region depicts American intervention in foreign affairs because of the Good Neighbor policy?
What did the proclamation of 1763 restrict
Amita wants to make a mold for a candle. She wants the shape of the candle to be a rectangular prism with a volume of exactly 28 cubic centimeters. She wants th
greatest to least 16.207 6.9 16.19 16.26
X over 2 -8=3 How do I find the answer if I do not get it plz help
sentence with lunchbox
~PLEASE HELP~ *Dealing with ratios*
If a company has monopoly power in a market, it means the company can do all of the following without fear of competition EXCEPT: A. reduce output B. raise pric
What is 5/9 of 72 =