bhugh08352
bhugh08352 bhugh08352
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Cambridge Market is having a sale on Takis, selling 4 bags for $3. What is the cost of one bag at the sale price?

Relax

Respuesta :

4804180128
4804180128 4804180128
  • 24-02-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

Answer Link
sssstamatyades
sssstamatyades sssstamatyades
  • 24-02-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

(briefly) define fusion
If y=x^2,what is equivalent to x^12
Diversification is an investment strategy to __________.
Three of the following statements about the Protestant Reformation and Catholic Counter-Reformation are correct. Which is NOT? a. The Edict of Nantes ended a lo
Why did slavery start in the United States? How long did it last for?
which of the following is NOT a true statement about socialism? a) there are different forms of socialism b) utopian socialism is a very idealistic Version of s
À quelle heure est-ce que tu regardes la télé?
,,sarah is building a birdhouse the nail she uses are one inch long.the wood board is 1 foot long . how many times smaller are the nails
Where did Abraham Lincoln die?  Who killed him?
If you spend $35 in a jacket during a 60% off clearance sale, what is the original price of the jacket?