princessyavellys princessyavellys
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

1/2 gallon of apple cider is $2.80. What is the price per ounce ?

Relax

Respuesta :

jacksaleeby1234
jacksaleeby1234 jacksaleeby1234
  • 23-02-2021

Answer:

35 cents

Step-by-step explanation:

If this answer helped you then please consider liking this and marking it as brainliest :)

Answer Link

Otras preguntas

please help me. it's so confusing
Can they do essays to help for my home work?
Reread the third stanza of the poem, at the top of page 2. How does the poet's word choice in this stanza contribute to the poem's meaning?
Item 5 How does water temperature give a clue as to what ocean layer the water belongs? The temperature of surface water is higher than the temperature of deep
what is the volume of a cube that has a height of ten inches
What topics do the poem have in common ?
If v = V + gt what is the value of t when v = 116 , V = 20 , and g = 32
What would be the simplified expression AFTER the first step in this expression: 10–5+3×9÷3
True or False, A Secondary Source can not be a Primary Source.
PLEASE HELP List all subsets of the following set: {-2,2} A {2};{-2};{-2,2} B { };{-2}:{2};{-2,2};{2,-2} C { };{-2};{2};{-2,2} D { };{2};{-