lincasas2507 lincasas2507
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose two eggs with bacon cost $2.70. One egg with bacon costs $1.80. At these rates, what should bacon alone cost?

write two equations and solve using elimination or substitution

Relax

Respuesta :

varnayashukla
varnayashukla varnayashukla
  • 23-02-2021

Answer:

pls follow me and !aekvas brainliest

Step-by-step explanation:

0.90 explanation is In figure

Ver imagen varnayashukla
Answer Link

Otras preguntas

What do i do for this?
If u(x)=-2x^2+3 and v(x)=1/x what is the range of (u*v)(x) **the picture should help
What is the solution to the equation
The following sentence contains one or more spelling errors. Write the sentence using correct spelling. Although the sculpture looked mishapen to me, it was
Use an addition or subtraction formula to find the exact value of the expression, as demonstrated in example 1. sin(105°)
can you guys help me out
What is the correct classification for ∠QPS? right obtuse acute straight
The board man family walked 2/5 of a mile in 2/7 of an hour. What is their unit rate in miles per hour? :P 2/7/2/5 1 2/5 miles per hour 2/7/2/5 5/7 miles per ho
How does collecting petroleum affect the environment?
what is the solution to the system of equations graphed below?