lalagirl55 lalagirl55
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.98 per pound. How much would it cost
to purchase 5.5 pounds of apples?

Relax

Respuesta :

LostintheClouds
LostintheClouds LostintheClouds
  • 26-01-2021

Answer: $5.39

Step-by-step explanation:

0.98 x 5.5 = 5.39

Hope this helped ! :)

Answer Link

Otras preguntas

A microbiologist is preparing a medium on which to culture e. coli bacteria. she buffers the medium at ph 7.00 to minimize the effect of acid-producing fermenta
why might some historians consider adam smith one of the most influential people in history?
What integer is equivalent to 9 3/2
Identify the statement that is not true. A. Specific examples​ tell, rather than​ show, readers the main point. B. The most effective examples are also the mo
Peripheral resistance ________. select one: a. is not a major factor in blood pressure in healthy individuals b. increases as blood viscosity increases c. incre
which detail most clearly reflects the worldview of the modern era in which the reteller lives? english
how to reduce the problem of budgetary slack
Are variables that store data for direct or indirect processing. everfi
Individuals with anorexia nervosa and bulimia nervosa differ in the
odd number between 2 and 48 that are multiples of 5.