treyweaver
treyweaver treyweaver
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

An 8-lb bag of apples costs $7.52. What is the cost of apples per pound?

Relax

Respuesta :

lukewigzy
lukewigzy lukewigzy
  • 26-01-2021

Answer:

94 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer from each drop-down menu. Fill in the correct terms to complete the description of Mischa going through the home-buying process Mischa
What was the purpose of the Florida Minimum Wage Act?
1 _____ 2 Choose the relationship symbol to make a true statement. < = >
which best explains the caste system? a. the belief that the essential self of a living being dies upon reaching nirvana b. social class division developed by A
If a matrix does NOT have an inverse, what do know about the determinant? A) The determinant does not exist. B) The determinant is O. C) The determinant is
43.586 to the nearest hundredth place
Which graph represents the polynomial function g(x)=x^3+5x^2-12x-36
Which triangle has hypotenuse of BD? Triangle BDA, TRIANGLE BDF, Triangle BDG, Or BDH
3 pounds of peaches cost $6. how many pounds of peaches could be bought for $24. find the algebraic equation
PLEASE HELP ME I AM RUSSIAN AND ENGLISH IS HARDDDD