VilleCS499 VilleCS499
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

five hotdogs cost $1.80.Each hotdog cost the same amount.What is the cost per hotdog in dollars and cents

Relax

Respuesta :

chimiking chimiking
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

Answer Link
jcarney2024
jcarney2024 jcarney2024
  • 26-01-2021

Answer:

$0.36

Step-by-step explanation:

You divide $1.80 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

You want to build a fence around a square garden that covers 506.25 square feet. How many feet of fence will you need to complete the job?
A bag contains three white marbles, two black marbles, and five red marbles. Find the probability of picking a black marble.
Explain why the solution to 3r =2 must be less then 1.
Where in Moria do you see an example of situational irony? please help!!!!!!
how did Mendeleev arrange the known elements?
what is the meaning of "let's put another shrimp on the barbie"?
A meek person would be a good group leader. a. true b. false
The sum of two consecutive odd integers is 68. What is the smaller number?
A line passes through (3, 7) and (6, 9). Which equation best represents the line? y = 3 over 2 x + 5 y = 2 over 3 x + 5 y = 3x + 2 y = 2 over 3 x + 2
q+|6.4|=9.6 what does q equal