alenarm2008
alenarm2008 alenarm2008
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

It cost $13.50 to but 3 used video games how much will it cost to buy 1

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

thats really easy bro just divide $13.50 by 3 and you get your answer

Answer Link
Ricardia
Ricardia Ricardia
  • 25-01-2021

Answer:

1 =$4.50

Step-by-step explanation:

since all 3 cost $13.50 you divide 13.50 by 3 to find your total

Answer Link

Otras preguntas

I bought 5 1/2 yards of fabric. I used 2/3 of the fabric to make curtains. How much fabric did i use?
how do I find the answer to 47+ (7 + 6) × 3​
Each morning Soriano buys coffee and donut holes for his employees and clients. The following system represents the amount of coffee and donut holes bought this
Explain the term sustainability and discuss how it relates to sustainable design.​
Photosynthesis typically occurs in plant cells. Cellular respiration occurs in A. the cells of multicellular organisms only. B. the cell(s) of all organisms
How are velocity and speed related to each other?
The children. the lost puppy Select one : have found 2_ have find 3_been found?​
Find the slope of each line.
lol if ariana grande was president what would you do
Find the distance between the points (5, - 2) and (1, 1) *​