00060330
00060330 00060330
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost? i need the expression

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-01-2021

Answer:

20+20+20+20+20+20= 120

Step-by-step explanation:

2^6 = 120 hope this helps! plz mark brainliest

Answer Link
lorenamuresan
lorenamuresan lorenamuresan
  • 25-01-2021
20x
20 ( cost per week )
x ( amount of weeks )
20 x 6 = $120
Answer Link

Otras preguntas

what is the estimate of 200,629 28,542
what is the largest delta on the east cost of the united states?
n poetry, _______ is as important as content.
Jill bought a pound of strawberries for $4.00. What is the price, in dollars, per ounce of strawberries? (1lb = 16 oz) Jill will pay $ per ounce of strawberrie
What is one way to evaluate a television commercial critically?
greatest common factor of 15x 2 y 3 and -18x 3 yz
n poetry, _______ is as important as content.
Statements can be joined to form ______ statements?
How do you write 43,080,700 in expanded form?
Keiko spent a total of $60 at the grocery store. Of this amount, she spent $27 on fruit. What percentage of the total did she spend on fruit?