anthony4246 anthony4246
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

You pay $21.60 for a 20 pound bag of dog food. What is the unit price for dog food?

Relax

Respuesta :

eliangovea420
eliangovea420 eliangovea420
  • 22-01-2021

efseegbszgea

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

-3x+2≤-10 -2 -2 -3x ≤ -12 ÷-3 ÷-3 x ≥ 4 why do you change the sign from ≤ to ≥ pls help
Explain what pemdas means
what is a technique to limit topsoil?
A boy runs 9/10 of a mile in 5 minutes. How many miles does he run in 1 minute?
What is the biggest land in the Western Hemisphere
What is the connection between a synopsis and a story?
In the formula a2 + b2 = c2, what is the value of a2?
over the course of 4 days the price of stock at ACME corporation fell $28. what was the average change in stock price per day?
What are variables and controls?
Which table of values satisfies the given equation?