WeLikeTikTok
WeLikeTikTok WeLikeTikTok
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of four CFL bulbs cost $5.12 what is the cost for CFL bulb HELPPP MEHHH BTW ADD ME ON FORTNITE poineytail360

Relax

Respuesta :

tytya2526 tytya2526
  • 22-01-2021

$1.28

If you divide $5.12 by 4 you get 1.28

so it's 1.28 per

Answer Link

Otras preguntas

van any one tell me the pattern ??
Which region of the Sun is typically about 6,000 C?
Safety equipment like fire extinguishers and fire blankets are used to prevent accidents. True or False
what is the origin of the idiom " Take a rain check?"
The main difference between speed and velocity involves A. distance. B. weight. C. direction. D. gravity.
Yahoo and Google are examples of __________ used to perform Internet research. a. search engines b. web engines c. Internet directories d. search crawlers
Spillage of cleaning fluid on a food-preparation area is an example of physical contamination. a. True b. False
Explain how your model for 3/5 minus 1/2 is different from your model for 3/5 minus 3/10
The role of a facilitator is comparable to the role of a ______. a. Quarterback b. Point guard c. Coach d. Catcher
Explain how you know that7/13 is greater than one third but is less than two thirds