lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Relax

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

A grocery store display has 60 oranges and 18 apples.what is the ratio of oranges to apples?
a viral STD that does not have a cure is
2) explain why a stable 5% inflation rate can be preferable to one that averages 4% but varies between 1–7% regularly.
A(n) _______ is a tentative, testable statement about the natural world that is capable of being supported or refuted by scientific evidence, whereas a(n) _____
Identify the unit of mass. A) centigrams B) kilo seconds C) meters D) milliliters
What parts of the world are deserts located???
extra points! Please help
what is 5 times 7h equal.does it equal 35h
2. A skydiver jumps from a plane from an altitude of 6000 ft. An observer on the ground measures the skydiver’s altitude at time t = 0 to be 4500 ft. The linear
What is the chemical nature of molecules that can pass through the plasma membrane via simple diffusion without the aid of a channel (membrane protein)?