Gracieboone91
Gracieboone91 Gracieboone91
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

if I bought 320 sticks of glue for 2,308$ how much would each glue stick cost?

Relax

Respuesta :

HBR2001 HBR2001
  • 25-10-2016

2308/320= 7.2125
So roughly $7.21

Answer Link
Hayaisuki
Hayaisuki Hayaisuki
  • 25-10-2016
$7.21
2,308/320=7.2125
If you round it's $7.21

Answer Link

Otras preguntas

Which statement is false? Media messages may translate differently across different media. When analyzing media, it is important to ask, "Does it work " It is i
If water and oil are combined in a container, the resulting liquid is a(n) A. mixture. B. emulsion. C. solution. D. suspension.
Monogamy is defined as __________. a. only having one sex partner at a time b. practicing extreme abstinence c. not using schedule IV drugs d. recognizing da
5-4c+8a-4•(5a+c+2d)+6d=
The Mid-Atlantic Ocean Ridge is an example of a _____. convergent boundary subduction zone divergent boundary transform boundary
Can Christians draw their God
How do I do this question 9q - 15 = -78
simplify the expression (x+5)(-7)
how many cups in a gallon
What is the ratio of the area of the trapezoid to the area of the hexagon