ahuston04 ahuston04
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

Ariza paid $13.50 for 10 bottles of juice. Each bottle costs the same price. What is the price of one bottle of juice? $0.14 $0.74 $1.35 $3.50

Relax

Respuesta :

sp3ktr03
sp3ktr03 sp3ktr03
  • 23-12-2020

Answer:

1.35

Step-by-step explanation:

13.50 divided by 10 = 1.35

Answer Link
kayliebash48 kayliebash48
  • 23-12-2020
it is 1.35.. because that times 10 equals the answer
Answer Link

Otras preguntas

Jim, Carla and Tomy are members of the same family.  Carla is 5 years older than Jim.  Tomy is 6 years older than Carla.  The sum of their 3 ages is 31 years. H
do you know 10(55-1000)/90+2=?
Collect information about working of geyser and prepare a report
write a paragraph on my favourite teacher
Relationship between Mini and Kabuliwala
what is 12.345 rounded to the nearest tenth
What is the fraction 18/24 reduced to its lowest terms? A. 9/12 B. 3/4 C. 24/18 D. 18/24
resources are an integral part of human survival.yet indiscriminate use of them by humans has led to a crisis situation."discuss the above ststement in light of
What is 3 to the 3rd power times 3 to the 4th power
what is the gcf and lcm of 390 and 250