carden717 carden717
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

A store sells 6 T-shirts for $59.34. What is the unit cost per T-shirt?
OA. $9.89
OB. $8.48
OC. $53,34
OD $0.10

Relax

Respuesta :

u4nd4xgss4 u4nd4xgss4
  • 23-12-2020

Answer:

$9.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
Lauraesquivel032108 Lauraesquivel032108
  • 23-12-2020
The answer is A. Multiply 6 times 59.34
Answer Link

Otras preguntas

if f(x) 9 x-8 and g(x)=x 3,what is (g*f)(1)?
Plz help me with this question! Thnks again its 7th grade math :) Worth extra points :)
Calculate the value of y
Rewrite the expression in the form y^n y^-7/y^-13
Which statement correctly describes the number ?
mutation causes either the inclusion of an extra chromosome in offspring or the deletion of an entire chromosome
Causes for the Runaway Scrape included Texan defeats at the Alamo, Goliad, and the Houston's orders to retreat east. * True or false
The outbreak of flu in August of 1918 was 10 times more deadly that the first outbreak. Why was there a change?
Si el cumpleaños de Anne es el 13 de enero, ¿cuántos días faltan para Nochevieja si el año es bisiesto? Utiliza la resta y su prueba para com-probar que es corr
what is the inner core description