Jana paid $7.25 for 5 packs of markers. Each pack costs the same amount. How much did each pack of markers cost? Show your work and explain your thinking.

Relax

Respuesta :

Answer:

$1.45

Step-by-step explanation:

7.25 divided by the 5 packs

7.25/5= $1.45 a pack