ejacinto247 ejacinto247
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 3 pairs of insulated costs ​$15.57. What is the unit price of the pairs of ​?

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer:

-3 pairs cost $15.57

15.57 divided by 3

$5.19 per pair unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Clean123 Inc. performs $1,000 of cleaning services for a customer. After 30 days, the customer pays 50% of the involce with a check. How will this transaction b
Help ASAP please i will give a mark!!
hi you gift down thank you I'm starting
HELP PLEASE ITS TIMED WILL MAK BRAINLIEST
DNA: CCT CTT TAC ACA CGG AGG CGC TAT TCT ATG ATT ACA CGG TTG CGA ATC 1. Transcribe mRNA: 2. Translate to amino acid sequence:
I really need help! Thank you!!
On Friday, a local hamburger shop sold a combined total 312 of hamburgers and cheeseburgers. The number of cheeseburgers sold was two times the number of hambur
answer 44 and 48only 44 and 48​
5. Which statements describe supplementary angles? SELECT ALL THAT APPLY A Angles that add up to 90 degrees B Angles that add up to 180 degrees C Opposite angle
Which statement is true about inherited traits