8tjebw3cit 8tjebw3cit
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

Lara went to the nursery and spent $140 she purchased 4 plants each of the plant costs the same price what is the cost of 1 plants ?

Relax

Respuesta :

MusicLover240619
MusicLover240619 MusicLover240619
  • 24-11-2020

Answer:

$35 per plant

Step-by-step explanation:

You take the 140 and divide that by 4 to get your answer.

Answer Link

Otras preguntas

The product of the first and last digit is equal to 48 The sum of the last two digits is greater than 7The sum of the first two digits is equal to 9
compare and contrast the process of digestion in cindarians and echinoderms
If x = - 2 and y = 3, what is the value of - x∧- y? the answer is 1/8. how?
what is Andrew Jackson dad name
Can someone help me solve this proportion: 5/n=1.5/1.8
Would a fire manager be for or against fire suppression?
Write 10 sentences describing your weekend - what you did, normally do and going to do
How to convert fractions into decimals?
Why do birds fly? And also how to get rid of scariness of birds?
When plastic deformation of a material occurs, the material _____.