mbella29
mbella29 mbella29
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find each unit rate. Round to the nearest hundredth if necessary. 1. $240 for 4 days

Relax

Respuesta :

taylorskittle12
taylorskittle12 taylorskittle12
  • 23-11-2020

Answer:

60

Step-by-step explanation:

240÷4= 60

 $60 for each day.

Answer Link
Jaecee112 Jaecee112
  • 23-11-2020
60
240/4=60
its like 24/4
Answer Link

Otras preguntas

Which of these is most likely to be the main purpose of thistechnology?​
do you start off your research paper with your research question?
small pox was a disease used as a weapon by the ? ​
Model 3 + (-4) on the number line
Would you rather fight a horse sized duck or a 100 duck sized horses?
Which two religions participated in the Crusades?​
what is the purpose of using a plot diagram to structure the order of events in your narrative to identify your audience and purpose to narrow your topic so t
Least common multiple of 6 and 23
What Type of arrangement and motion do particles in a liquid have? A. Particles are closely packed together & vibrating. B. Particles are not in contact wit
Help with this worksheet due today, help ASAP. PRE CALC.