aidenrogers2009 aidenrogers2009
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of gasoline for 12 gallons is $22.18. What is the cost of 1 gallon?

Relax

Respuesta :

7492
7492 7492
  • 24-11-2020

Answer:

$1.85

Step-by-step explanation:

12 gallons = $22.18

1 gallon = $22.18 ÷ 12

1 gallon = $1.85

Answer Link

Otras preguntas

soccerThe correct technique for an out of bounds throw in soccer is done With one hand O With two hands overhead Underhanded with the foor​
Describe the relationship between Caesar Rodney's views on the vote for independence and the views of the other delegates discussed in the text. Use evidence fr
can someone tell me the area of this please
What I do by step Simplify
Anyone can help??????
What is HTML? (list down any 5 points)
What is the value of the expression (x – y)2 when x = 5 and y = -1 A. 36 B. 16 C. 4 D. 24
Tendency for honors and recognition to go to those scientists who have already achieved recognition.
The equation of three other functions are given which function or functions have a slope equal to the slope of Function 1
how do i find acceleration due to gravitational force?