aidenrogers2009 aidenrogers2009
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of gasoline for 12 gallons is $22.18. What is the cost of 1 gallon?

Relax

Respuesta :

Bobyfv Bobyfv
  • 23-11-2020
The answer is 1.85 because 22.18/12 is 1.848 and is 1.85
Answer Link

Otras preguntas

BRAINLIEST ANSWER TO WHOEVER ANSWERS THIS FIRST!!!!!! Your company is really in excellent health despite the short-term earnings hiccup. I feel the same way abo
in what sentence is the underlined word a preposition?
according to the declaration of independence, what is the power of the government based on
What are two equivalent ratios of 12:7
When did the gilded age begin
Find the absolute value and the opposite of the integer. –179 a. The absolute value is –179 and the opposite is –179. b. The absolute value is –179 and the op
what is the rule for 24, 48, 72,
No one/ waited for reparation from his plundering claws.. (Beowulf)
What is 64/7 in simplest form
Between you and I , free enterprise is not fair. or is it, Between you and me, free enterprise is not fair.