Xguste Xguste
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The price of 2 dozen cobs of corn (which is 24 cobs) is $7.20. Joanna want to buy just 3 cobs of corn. How much will she pay? in unit rate

Relax

Respuesta :

kjs6698
kjs6698 kjs6698
  • 23-11-2020

Answer:

 

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Give me 5 figurative language you have seen or listened to in your everyday life. Think about advertisements, song lyrics, tweets, commentary, movies or news.WI
Help me with this? It's only 15 points
I WILL GIVE BRAINLIEST IF CORRECT (and 10 points) The Second Seminole War began when _____________called upon the Seminole to resist removal by force. a. Choct
Can someone answer this for me please.
Pls help ASAP math due tonight
What does Ralph consider doing?
Use appropriate connectors to link the below phrases and sentences (20 pts). ------------------ he's a celebrity, he is still nice.---------------- I came she w
Can someone help me with these two questions? It has to do with Macbeth and Hacate!
A student uses 60 Newtons of force to climb 18 meters in 6 seconds. Calculate her Power.
Elle fréquente quelle e'ocle?Elsa County ​