celienmatta celienmatta
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 pear is 2 cents more than the cost of 1 apple.
Find the value of a and the value of p

Relax

Respuesta :

kithu13
kithu13 kithu13
  • 23-11-2020

If the value of apple = x

The value of pear = x + 2 cents

Answer Link

Otras preguntas

What is the most common question that people ask before voting on a political issue?
how do individual cells maintain homeostasis
Write an expression of the verbal phrase: the quotient of twelve and the product of three times x
What are the mythologies of art
write the eqaution of a line perpendicular to 7x-9y=-8 that passes through the point ( -7,5)
does refried beans support bacteria growth
What sort of party is normally associated with proportional representation?
PLEASE HELP ITS DUE TMRW
Hello can anyone answer this problem 5x+10=30+10x
What's the answer to the question