itsmelolz itsmelolz
  • 22-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 pens is $140.50. What is the cost of 1 pen?

Relax

Respuesta :

FelixEgg
FelixEgg FelixEgg
  • 22-11-2020

Answer:

28.1

Step-by-step explanation:

140.50/5

These are some expensive pens

Answer Link
avabwin123
avabwin123 avabwin123
  • 22-11-2020

Answer:

$28.1

Step-by-step explanation:

Divide

140.50 divided by 5 = 28.1

(That's an expensive pen)

Answer Link

Otras preguntas

The bacteria that produce food from the chemicals in the water surrounding hydro thermal vents deep in the ocean are?
The BLANK of a plane figure is the number of non overlapping square units or a given size that exactly covers the figure
Oscar is 16 years old and his sister julia is 12 years old.  What will be the ratio of Oscar's age to julia's age in 2 years.   Write as a fraction in simplest
ten thousand more than 300,000+90,000+5000+40 is
Simplify complex fraction 1/4 over 7/10?
What is 17.5% as a decimal?
Name a few of the revolutionary roots of the constitution, specifically the groups that came together to protest the British government.
what is the answer to number 36?
What is a good strategy for finding the distance between two numbers on a number line?
What is a good strategy for finding the distance between two numbers on a number line?