cudderlover
cudderlover cudderlover
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

At a cost of $8 per pound, how many ounces of rolled oats can be bought for $4.40?

Relax

Respuesta :

itsvanessalopez itsvanessalopez
  • 26-10-2020

Answer: 16 ounces

Step-by-step explanation: you can only afford 1 pound with $4.40

Answer Link
hblalock84 hblalock84
  • 23-08-2021

Answer:

8.8oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the correct way to notate the shaded region indicated by this Venn Diagram?
Solve the formula for the indicated variable. B = qt+q, fort
JT has two jobs. He mows yards and washes cars in his neighborhood. Let X represent the amount of weekly earnings for mowing yards, and let y represent the amou
What are the advantages and disadvantages for companies of product endorsements?
Pls Solve 4x+16=x+166​
b= \,\,f^2A+2HA f 2 A+2HA
Help me pls i have to finish my homework i have more questions to post too
If an inverse relationship exist between x and y, and k = 200, which of the following would be points on the graph? -(200,0.1) -(100, 0.2) -(400, 0.5) -(800, 0.
will mark brainliest
12a+5b-3c, 6c-5a+8b, -8b+5c-7a​