SUG4RD0LL
SUG4RD0LL SUG4RD0LL
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

One pound of candies costs $3.50.
How much will we have to pay for 0.2 lb?

Relax

Respuesta :

angelaxo
angelaxo angelaxo
  • 25-10-2020
0.7 or 70 cents for 0.2 lb
Answer Link

Otras preguntas

Celia and Ryan are starting a nutrition program. Celia currently consumes 1200 calories a day and will increase that number by 100 calories each day. Ryan curre
What is natural transmutation?
A traveler buys $1600 in traveler's checks, in $10, $20, and $50 denominations. The number of $10 checks is 5 less than twice the number of $20 checks, and the
Use prime factorization to find the GCF of 84 and 63
A lab technician has 680ml of solution of water and acid, 3% is acid how many millimeters  are acid? water? can someone please explain step by step to solve thi
Convert 35/20 into a decimal
What is the solution to x ? 7/3x + 1/3x = 3x + 6/3 + 5/3x
What is the mountain range located in the stages of California and Nevada between the California Central Valley and the basin and range province
what is 30 less than 4 times a number is equal to 14
What are three fractions equivalent to 1.7