zgreen26
zgreen26 zgreen26
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 3-3\4 lb of candy cost $20.25 how much would 1 lb of candy be?

Relax

Respuesta :

thecoolpro1230
thecoolpro1230 thecoolpro1230
  • 23-10-2020

Answer: Si 3-3 \ 4 lb de dulces cuestan $ 20.25, ¿cuánto sería 1 lb de dulces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write a short statement that expresses a possible relationship between the variables. Gas mileage of car, cost of driving 500 miles
What eventually happened to the Spanish Armada as they went on the attack?(include why they retreated and what happened to them)
What are some of the reasons that people went on the Crusades?
Sue wants to buy an air conditioner for her bedroom. She has been told that the air conditioner needs to have 20 BTUs (British thermal units) per square foot to
Read the following scene. Claire stared out the window, watching the dark clouds roll across the sky. Her prospects looked bleak. She wished she was anywhere bu
Where does shearing often occur?
CAN SOMEONE BALANCE THIS PLEASE ___CuSO4___ Zn -->___ ZnSO4+ ____ Cu
Using the reactivity series of metals, classify which would be the cathode in a reaction involving these two metals as electrodes. Na or Ca?
Wh is it important to follow the rules of the game?
If=(3−4 ) thenthemagnitudeofvector−is: