john2212345678910 john2212345678910
  • 23-10-2020
  • Biology
contestada

Victoria is baking a pan of
brownies for her class. To make the brownie
the following ingredients were needed:
1 stick of butter - $1.29
• 3 eggs - $0.50
1 cup of sugar - $0.25
• 1 cup of flour $0.20
What was Victoria's total cost?

Relax

Respuesta :

joemamawillhelpu
joemamawillhelpu joemamawillhelpu
  • 23-10-2020

Answer:

$2.24

Explanation:

add cost of ingredients;

1.29+0.50+0.25+0.20=2.24

Answer Link

Otras preguntas

The largest of the cranial nerves is what
what helped spain become one of the richest and most powerful countries in europe a:encomiendas b:learning new skills c: new colonist :d silver mines
Completa la frase con la forma correcta de tener que. Fill in the blank with the correct form of the phrase tener que. You may copy and paste the accented and s
How do I do number 77? Explanation and answer please !:)
One number is 19 larger than the other, and the sum of these numbers is 97. What is the larger number?
Why would the KKK attack carpet baggers?
Can you answer the question six times eight
is 9515 divisible by 11
Four facts about kinetic theory
Someone please help me out here. Im not good with math and its one of my worst subjects. Please please help if you can. Multiply 0.06125 by 71.2 SHOW YOUR WORK