Sheila needed to buy 5.5 pounds of grapes for a
luncheon. The grapes cost $3.29 per pound.
How much will it cost to purchase the grapes
(round to the nearest cent)?

Relax

Respuesta :

Answer:

$18.09

Step-by-step explanation:

Multiply 5.5 by 3.29