jmontelongo
jmontelongo jmontelongo
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jen bought 5 CDS for $57.50. What is the unit price?

Relax

Respuesta :

ijimmyjohn
ijimmyjohn ijimmyjohn
  • 22-10-2020

This is pretty explainable, simple division. 11.50.

Answer Link

Otras preguntas

Who is Thomas Jefferson?
Help me with question 4 and 5 plz Also click the photo to see the full question
in a private placement of bonds, bonds may be sold to
PLEASE HELP!!!!! NO LINKS!!!! The following excerpt is the preamble to the US Constitution. Compare the preamble of the 1842 Choctaw Constitution with this text
can someone help me please?
A student uses gummy worms to model the process of mitosis. The model is shown below. Using the model, which statement correctly explains how mitosis preserves
309 × 29 the turtle head way​
help me!!! - giving brainly if correct AND WORK IS SHOWNI'd prefer if you answer both questions.​
MATH PLZ HELP SHE NOT GONNA LET ME PASS FAM
[tex]\sf 16\times 6\times 11[/tex]