madisonfirmanator madisonfirmanator
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 18 pens is $3.24 Find the unit price in dollars per pen. If necessary, round your answer to the nearest cent.

Relax

Respuesta :

adanmamilton adanmamilton
  • 22-10-2020

Answer:

Each pen cost 0.18 cents

Step-by-step explanation:

3.24/18=0.18

Answer Link

Otras preguntas

Which statement describes the social contract? People want church and state to be separate to protect their religious liberty. People agree to participate in go
Pleaseeeee helppppppppppppppp
The Image below show kite ABCD that lie on E
which situation is best? having
Maya deposits $500 in her savings account and earns a simple interest of 5 percent. What will be the balance in her account after two years? A. $1,000 B. $550 C
hi pls help i’ll give brainliest
Do know the answer can someone help
Simplify the expression (y2)(y3)
State if the triangles in each pair are similar. If so, state how you know they are similar and complete the similarity statement. 1) 12 IS 16 D DEF
there is 1/2 gallon of fruit punch that will be shared equally among 5 friends. What fraction of a gallon of fruit punch will each friend get?