Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2016
  • Mathematics
contestada

Help!!!.....................

Help class=
Relax

Respuesta :

apologiabiology
apologiabiology apologiabiology
  • 23-09-2016
8/16=1/2
bought 1/2 pound

17.98 times 1/2=8.99

answer is  3rd option: $8.99
Answer Link
Robotically
Robotically Robotically
  • 28-09-2016
17.98 x 1/2 = 8.99
So your answer is 8.99
Answer Link

Otras preguntas

Find each marked side or angle and show the step by step​
What type of sensor is a crankshaft position sensor?
Why would you want to include miscellaneous Items on your budget? because you might have too much money set aside O because you have to have it on the proper bu
hi good morningType the name of the protocol for each protocol define on the table belownonsense answers well be reported​
Evaluate the expression :
Question on the image below please answer before it gets deIeted by the Brainly m0ds :V
ou buy a gallon of milk that costs $3.50. The milk is discounted for 10% off. You also have to pay tax of 6.25% on the discounted price. What is the final cost?
Correct I’ll give brainlist no links or will be reported
true or false in northern Europe the style of the renaissance painters were very similar to the Italian countertops
please help balance this equation _B2Br6 + _HNO3= _B(NO3)3+_HBr