miacarrrillo miacarrrillo
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Daniel bought 5 packs of crayons for $15.25. What is the cost of each pack if all packs cost the same?

Relax

Respuesta :

TheUnlisted
TheUnlisted TheUnlisted
  • 25-09-2020

Answer:

3.05

Step-by-step explanation:

15.25 divided by 5=

3.05

Answer Link
celinahamill
celinahamill celinahamill
  • 25-09-2020

Answer:

3.05

Step-by-step explanation:

15.25 divided by 5= 3.05

Answer Link

Otras preguntas

One of the five quadratics below has a repeated root. (The other four have distinct roots.) What is the repeated root?\begin{align*}&-x^2 + 18x + 81 \\I nee
t Question 10 of 10 Which inequality is shown in the graph? OA. yax² +5 OB. yzx²-5 OC. y=x²-5 OD. y≤ x²-5
Explain why Philip II launched the Armada against England in 1588. (12 marks)​
5x + 6y = 16 -10x-12y = 25
What is 3 yards 5 feet 6 inches x 7? Please help!
Why is soil in the low lying generally fertile than the soil in the mountain slopes. ​
Who was the US president during World War I? O A O B. OC. O D. Woodrow Wilson Herbert Hoover Warren Harding Theodore Roosevelt Who was the US president during W
[tex]2x-y=4\\y-x=4[/tex]
convert 80 km per hour and 120 km per hour to meters per second​
Where was “two kinds” published at