SharmaineRobinso293
SharmaineRobinso293 SharmaineRobinso293
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

If I pay $10.50 for 3 lbs. of peanuts, what is the unit rate?

Relax

Respuesta :

princessdeaja
princessdeaja princessdeaja
  • 23-09-2020

Answer:

the answer is 3.5 tell me if you got it right

Answer Link
tomamarip tomamarip
  • 23-09-2020
$3.50 per pound is the unit rate

Just divide 10.5 by 3
To get ur answer


Brainliest?
Answer Link

Otras preguntas

Expanded form for 2,937,082
According to Andrew Dlugan, incorporating humor is a bad idea when giving a public speech.
What do plate boundaries and volcanoes have to do with the formation of minerals
N=7 x=4 y= 8 z= 1 12x - 7 ?
What is reciprocity?
A tree that is 3 feet tall cast a shadow that is 2 feet long.find the length of the shadow that a 6 foot tree casts?
Why to choose the BFG book
Fossil fuels are organic materials. True False
why were the lgbo difficult for the British to take over?
Can you guys answer this?you don't have to but I'd appreciate it