333344 333344
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

5. Cooking oil costs $5.89/kg. How much oil is there if the total cost is
$17.92?

Relax

Respuesta :

marksonfrosh
marksonfrosh marksonfrosh
  • 23-09-2020

Answer:

$3.04

Step-by-step explanation:

you Will have to divide 17.92 by 5.89

Answer Link

Otras preguntas

unknown factor and quotient
3.5 hours; $10 What is the unit rate per hour?
what types of services does our government provide at the national, state, and local levels
What is the volume of 2.10 moles of chlorine gas (Cl2) at 273 K and 1.00 atm? 10.7 L 22.4 L 47.1 L 82.0 L
Which of the following is used as a political tool to protest the behavior of another country?A.quotasB.sanctionsC.tariffsD.free trade agreements
The Czech Republic achieved independence from the Soviet Union through a velvet revolution, or a revolution without bloodshed
Explain the reasons for U.S. neutrality during the 1920s and 1930s. How did ideas about neutrality change during the period from the end of World War I to the p
what famous quote by Louis XIV proved that he saw himself as the embodiment of france?
whats 1999 rounded to the nearest hundred
how do i use control group in a sentence