Thatweebotho
Thatweebotho Thatweebotho
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Samantha spent $22.50 on 9 gallons of gas. What was the price per gallon?

Relax

Respuesta :

Ashley0716 Ashley0716
  • 22-09-2020
2.50 is how each gallon cost because if you multiply 2.50 times the amount of gallons (9) it’s 22.50 in total
Answer Link

Otras preguntas

How far does a bus travel in 2.5 hours at 65mph?
Why do you think the fulfillment of MacArthur’s promise to return was such a boost to American morale?
Find the area and the circumference of a circle with diameter 7cm .
The​ body's continuing immune response and defense against pathogens it has seen before is known as​ ________. a. immunoglobulins b. ​graft-versus-host c. activ
What function is represented below
I think its A.. Study the quote, and then answer the question that follows: The Second Amendment "surely elevates above all other interests the right of law-abi
What type of energyt increasesd as an objectt becomes warmer?
How do I do this plz help me
Peyton has 2 pizzas. Each pizza is cut into 10 equal slices. She and her friends eat 14 slices. What part of the pizzas did they eat?
What are some other rigid social structures you have studied that are similar to the castas?