The table below shows a correct representation that 15 pounds (lb) of sugar cost $3:

lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb
$1 $1 $1
(3 points)

True
False

Relax

Respuesta :

Answer: True

Step-by-step explanation: There are 15 pounds and 3 dollars. 15 over 3 is $1 for 5 pounds.