chile2747 chile2747
  • 24-08-2020
  • Mathematics
contestada

Rita bought 6 boxes of chocolates. Each box cost $6.48. How much did she spend?

Relax

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 24-08-2020

Answer:

38.88

Step-by-step explanation:

Take the price per box and multiply by the number of boxes

6.48*6 =38.88

Answer Link
ello18 ello18
  • 24-08-2020
38.88$ because we need to multiply 6.48$ by 6
Answer Link

Otras preguntas

Write 14/35 in simplest form
How do u say I have brown eyes in Spanish
What former nascar driver’s two sons, clifford and davey, died within a year of each other.?
f you used this picture as part of a presentation on the construction of the Berlin Wall, it would
Carl types 180 words in 2 minutes. At this rate how many words does Carl type in 5 minutes
There are 32 female performers in a dance recital. the ratio of men to women is 3 to 8. how many men are in the dance recital?
Which element in period 3 has the largest atomic radius?
IT professionals set security levels on a network. True False
scientific law and a scientific theory are similar in that both
Hi i am new could someone help me out? 5. What were some of the problems with the League of Nations? 1 Point A. The United States had too much control of the or