amanda798 amanda798
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

Any help would be great

Any help would be great class=
Relax

Respuesta :

adriraven123
adriraven123 adriraven123
  • 23-06-2020

Answer:

I don't know

Step-by-step explanation:

sorry I can't help,use a calculator

Answer Link
ujalakhan18
ujalakhan18 ujalakhan18
  • 23-06-2020

Answer:

58.5 miles

Step-by-step explanation:

Let's Use unitary Method

8 hours = 52 miles

Then,

1 hour = 52/8 miles

1 hour = 6.5 miles

Multiplying both sides by 9, We'll get

9 hours = 6.5 × 9 miles

9 hours = 58.5 miles

Answer Link

Otras preguntas

Which are properties of rotations? Check all that apply
Mr. Stansbury went grocery shopping on Tuesday and bought 4 pounds of oranges for $10.88. What is the unit price per ounce?
Which point lies on the graph of the finite sequence shown? 5, –1, 6, 0, 7, 1, 8 (–1, 2) (0, 5) (5, 1) (6, 1).
convert 150 K to degrees F
I want a way to solve such a problem​
How to sleep at night? :')​
Consider the following data that gives the quantity produced and unit price for three different goods across two different years to answer the question that fol
When is the output of a NAND-gate HIGH?​
Why did the United States enter World War I?
A girl plays the same computer game lots of times. The computer scores each game using 1 for the win, 0 for lose. After each game, the computer calculates her o