iiomqsuperii iiomqsuperii
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

I really need this answer fast

I really need this answer fast class=
Relax

Respuesta :

pointlessstuff06
pointlessstuff06 pointlessstuff06
  • 23-06-2020

Answer:

x=3.5

Step-by-step explanation:

6x-1=4x+6

6x-4x=6+1

2x=7

x=3.5

Answer Link

Otras preguntas

it cost 75 dollars for 6 tickets, what is the price of one ticket?
Omar states in class that "all compounds are molecules, but not all molecules are compounds." Which example best supports his statement? Answers: A: Hydrogen ga
a LaDawn buys a ten-pack of gel pens for $7.50. How much did each pen cost?
will mark as brainliest if correct
Part A What is a central idea in the passage "Marian Anderson Sings"? O Americans accepted Marian as a great singer. O Marian had a beautiful singing voice. O M
David needs to stop forgetting ____ helmet for football practice.
Located in North Africa, the ______ Desert is the largest desert in the world. A. Gobi B. Sahara C. Kalahari D. Arabian
-repost for new answers- Problem Situation: Eric is adding water to a 60-gallons pool. The pool already has 12 gallons of water, and he wants to fill it to at l
please answer quickly!
What is the name for a sudden and dramatic change in political power?.