azusa13
azusa13
26-08-2016
Mathematics
contestada
help me solve this problem please
Respuesta :
shcoolsucks
shcoolsucks
26-08-2016
divide $4.20 by 2 to get how much $ a pound then multiply by 5 MAKE SURE TO DO IT TWICE in order to have the right answer
Answer Link
KatCoda
KatCoda
26-08-2016
Okay, so two pounds costs 4.20. So, divide that number by two, equaling 2.10 a pound. Next, multiply 2.10 by five
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
help me please and thank you explain it for 100 points
what was greatest short-term effect of Spanish colonization on American Indians
If you called Mao Zedong during the time of the Cultural Revolution, what would his voicemail message say? Create an accurate voicemail message for what Mao Zed
Which is the unit rate, k, in the proportional relationship y = kx shown in the table? –4 −1/4 1/4 4
In AABC, MLA = 53, m4C = 84, and side a = 8 inches. Find the length of side b to the nearest tenth of an inch.
write formal commands using one element from each list
three ways that Monsoons can be bad.
What gas do plants release as a result of photosynthesis
Please guys help me with this question. please show the working
jane brought 2 pounds of potting soil. she is going to fill flower pots that each hold 1/3 pound of soil. how many flower pots will jane be able to fill